Julianaplein aan vooravond ingrijpende veranderingen - volgend jaar tijdelijk plein

Julianaplein aan vooravond ingrijpende veranderingen - volgend jaar tijdelijk plein

26-09-2021

Het Julianaplein is de grootste en drukste kruising van Noord-Nederland. Bij de verkeerslichten op dit plein ontstaan in de spits regelmatig files. In het project Aanpak Ring Zuid wordt het Julianaplein ongelijkvloers. Dat houdt in dat het verkeer straks vanuit elke richting ongehinderd kan doorrijden.

Tijdelijk Julianaplein

Om ruimte te maken voor de bouw van het nieuwe, ongelijkvloerse Julianaplein, legt de aannemer van 11 februari tot en met 9 mei 2022 een tijdelijk Julianaplein aan. Deze krijgt de vorm van een T-kruising en komt aan de zuidoostkant van het huidige Julianaplein (zie de afbeelding hieronder). Hiervoor is de Julianavijver tijdelijk gedempt. Voor het verkeer van en naar het westen (Hoogkerk/Drachten) komt er een tijdelijke brug over het Noord-Willemskanaal. Het tijdelijke plein is ongeveer twee jaar in gebruik, totdat het nieuwe Julianaplein klaar is (planning: 2024).

https://youtu.be/YsGvlYq6xHg

 

Schrijf je in voor de nieuwsbrief