In gesprek met Rienk en Eelco Brouwer

In gesprek met Rienk en Eelco Brouwer

20-03-2023

 ,,Het is leuk om te kunnen zeggen dat jij die weg of geluidswal hebt gemaakt’’

 Wie zijn jullie?
,,Ons grondverzetbedrijf Brouwer & Brouwer in Eastermar is al 70 jaar een familiebedrijf. Wij, Eelco (42) en Rienk (66) Brouwer vormen samen met Jouke Bosgraaf de directie en hebben in 2016 Renkema Grondwerken uit Harkstede overgenomen. Met hun kleine kranen vormden ze een mooie aanvulling op ons Friese bedrijf. In 2021 zijn we met Renkema verhuisd naar De Hallen in Groningen, waar we op Euvelgunne de buren zijn van Jumbo Online en Sligro. Onze planning en administratie zitten in Eastermar. Groningen is voor ons een goede uitvalsbasis met ook een flexplek voor de uitvoerder, een kantine, een werkplaats en een terrein voor onze machines.

Vanuit Groningen werken we voor de bouw, de wegenbouw en overheden. En we zijn net weer voor acht jaar ingehuurd als vaste storingsdienst voor Enexis. Dat betekent dat we binnen een minuut de telefoon moeten oppakken en dat we binnen een uur op het storingsadres moeten staan. In totaal hebben we 80 tot 90 machines, maar die staan alleen in de bouwvak en met kerst op onze eigen terreinen. Dat is meteen het moment om groot onderhoud te plegen. Ons personeelsbestand telt honderd man en we kunnen nóg wel wat hulp gebruiken. Vooral aan grondwerkers, mensen die het voorbereidende werk doen, is een tekort. Grondverzet is robuust werk, je maakt wat en je moet affiniteit met machines hebben. Het is leuk om te kunnen zeggen dat jij die weg of geluidswal hebt gemaakt.’’

Waarom lid van ZO?
,,Dat zijn we nog maar sinds kort. In november 2022 wilden we graag een plek hebben op de Promotiedagen in Martiniplaza en zo kwamen we op het plein van Bedrijvenvereniging Zuidoost terecht. We zien ons lidmaatschap als platform voor nieuwe contacten en het is goed voor onze naamsbekendheid. Leuk om in de toekomst eens bij andere bedrijven achter de schermen te kijken of een interessante lezing te bezoeken. Als Friezen voelen we ons te gast in Groningen en mede daarom hebben we ook vier seizoensplaatsen bij FC Groningen.’’

Wat doen jullie als lid?
,,Nog niet veel; daarvoor zijn we te kort lid. Wel hebben we al wat terrein-klussen gedaan bij onze directe buren Jumbo Online en Sligro. Tijdens toekomstige bijeenkomsten horen we graag verhalen van anderen, zodat we er achter komen wat de bedrijven doen en wat ze nodig hebben. Iedereen op ZO heeft een terrein, dus wie weet kunnen wij iets betekenen.’’

Heb jullie nog wensen?
,,Over een paar jaar staan wij voor de uitdaging om van diesel over te stappen op elektrische machines. Dat zal niet eenvoudig zijn. En dan zou het mooi zijn als je als bedrijven in dit gebied samen op kunt trekken, want iedereen staat voor dezelfde uitdaging. Het zou prettig zijn als je van elkaar kunt leren, want dat scheelt een boel tijd.’’

 

Schrijf je in voor de nieuwsbrief