Help, wietkwekerij in de buurt!

Help, wietkwekerij in de buurt!

10-10-2018

Het haalt meestal niet de voorpagina van de krant, een bericht over het ‘oprollen’ van een wietkwekerij. Het komt echter zeer regelmatig voor en vaak op plaatsen waar je het niet verwacht. Ook op de bedrijventerreinen in Groningen. Het heeft de aandacht van BBOG.

Geen onschuldige hobby

Wiet kweken is geen onschuldige hobby. Teelt en handel zijn steeds vaker in handen van zware criminelen en lokken geweldsdelicten en ripdeals uit. Dat wil je niet bij jou in de buurt nog afgezien van de risico’s: brand, ontploffing, geluid-, vocht- en stankoverlast. Hoge energiekosten worden vaak verhaald op onschuldige burgers en bedrijven door illegale (en gevaarlijke) taps. Voorkomen kun je het niet maar alert zijn op wat er in de omgeving gebeurt, wel!

Tekenen die mogelijk duiden op de aanwezigheid van een wietkwekerij zijn bijvoorbeeld:

 • Activiteiten op vreemde dagen en tijdstippen.
 • Onbekende auto’s en bezoekers.
 • Gesloten jaloezieën, afgeplakte ramen en deuren en ‘vreemde’ geuren idem dito.
 • Voortdurend geluid van afzuiginstallaties en extra ontluchtingspijpen.
 • Warmteafgifte (muren, vloeren en plafonds).
 • ‘Onnatuurlijke’ condensvorming.
 • Stroomstoringen (knipperende lampen).
 • Kunstlicht (gloed van felle lampen die altijd branden).
 • Een ‘schoon’ dak bij ijs en sneeuw.
 • Onduidelijkheid over bewoning.

Niet pluis

Het gevoel speelt ook vaak een rol in de beoordeling of er sprake is van illegale activiteiten. Meestal geeft de combinatie der dingen het idee dat er iets niet pluis is. Het beste is dan toch de politie in te schakelen. Dat kan ook anoniem. Het advies is om dat vooral toch te doen. Het ‘gezag’ heeft meer mogelijkheden om te checken of er mogelijk sprake kan zijn van een wietkwekerij in de buurt.

Wat te doen bij vermoedens?

Vermoedens dat ergens een wietkwekerij zit bij jou in de buurt?

 • Bel Politie: 0900-8844 (lokaal tarief)
 • Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000 (gratis)

Over de BBOG

Binnen BBOG (Bedrijfsbeveiliging Omgeving Groningen) werken gemeente, politie, veiligheidsregio en bedrijvenverenigingen onder het motto Schoon, Heel en Veilig samen aan criminaliteitspreventie, beveiliging en veiligheidszorg op de bedrijvenlokaties in Groningen.

Bron artikel: BBOG

Schrijf je in voor de nieuwsbrief