Bestuurslid Eddy Roossien stelt zich voor

Bestuurslid Eddy Roossien stelt zich voor

06-01-2022

‘Ik vertrouw er op dat we het bedrijfsleven en het onderwijs beter aan elkaar kunnen koppelen’

,,Ik ben in 1998 op een zolderkamertje in de wijk Lewenborg - Groningen begonnen met Roossien Hoogwerktechniek. Nu zitten wij aan de Bornholmstraat en werken er 33 mensen bij ons. Begin 2022 starten we met de bouw van een nieuw pand in Kolham, waar we een gebouw van 4800 vierkante meter krijgen en dat is een kwart meer dan de huidige ruimte. Die ga ik verhuren en daar komen auto’s van Century in te staan. Zo blijf ik als verhuurder toch verbonden met bedrijventerrein Zuidoost.’’

Op hoogte en in de diepte

,,Van origine kom ik uit de bagger, maar hoewel mijn liefde voor schepen nooit verdwijnt, zag ik uiteindelijk mijn leven toch meer aan vaste wal. De basis voor mijn bedrijf ligt eind jaren negentig bij een bezoek aan een NAM-boortoren. Daar verbaasde ik me nogal over de veiligheid vlak onder de boorvloer. Medewerkers werkten daar op een glibberige ondergrond met grote sleutels, omdat daar niks voor geregeld was. Die ervaring werd de oorsprong van ons bedrijf, want ik ben meteen aan de slag gegaan. Nu bedenken en produceren wij allerlei vast opgestelde of rijdende bordessen, trappen met hekwerken voornamelijk voor de industrie, zowel op hoogte als in de diepte.’’

Bestuurslid

,,Omdat ons bedrijf eerst een tijd aan de Wasaweg zat, ben ik rond 2003 al lid geworden van Bedrijvenvereniging ZO. Echt actief was ik niet, want ik had het veel te druk met mijn bedrijf. Mijn lidmaatschap hield op met het af en toe bezoeken van een vergadering of een oudejaarsborrel. Een paar jaar geleden vroeg ex-voorzitter Harry Marissen of ik in het bestuur wilde komen.’’

Arbeidsmarkt en Onderwijs

,,Mijn portefeuille is Arbeidsmarkt en Onderwijs. Heel interessant, maar ook ontzettend lastig merk ik. Het zijn twee compleet verschillende werelden die erg op zichzelf staan. Ze laten zich moeilijk samenbrengen en dat vind ik best frustrerend. Ik vind het belangrijk dat jonge mensen zich goed kunnen ontwikkelen en kansen krijgen binnen een bedrijf. Tegenwoordig lijkt het wel of jongelui geen echt vak meer leren en dat moet in mijn ogen snel veranderen. In Zwitserland weet ik dat ze een jongere aan een leermeester koppelen, dat ze meteen geld verdienen en die opleiding ook echt moeten afmaken. Daar sluit onderwijs prima aan op het bedrijfsleven. Als ze klaar zijn hebben ze een diploma én een echt vak geleerd binnen een bedrijf. Het zou mooi zijn als ZO hierin een sleutelrol kan spelen, maar ik moet nog uitzoeken hoe dat precies moet. Ik geef niet op, want daarvoor gaan jonge mensen mij te veel aan het hart.’’

,,ZO is een mooi clubje en omdat ik in mijn eigen bedrijf steeds minder hoef bij te springen, kan ik tijd steken in mijn bestuurslidmaatschap. Ik vertrouw er op dat we het bedrijfsleven en het onderwijs beter aan elkaar kunnen koppelen. Het zou geweldig zijn als dat lukt.’’

Eddy Roossien (1962) heeft 2 zoons en woont met vriendin Ester in Veendam.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Actueel

Contact